Vyberte si své téma Přístup k hlavnímu obsahu
Foto: Natanael Gondáš

Hovory o člověku: Krize a konflikt

Krize je základním stavebním kamenem západní, evropské identity. Věříme, že právě skrze krize se společnost i jedinec mění a posouvá. Především o krizích se učíme v dějepise, na dramatizaci krizí a konfliktů stojí naše rituály, umění a koneckonců i terapeutická sezení. Klidná období dějin podvědomě chápeme jako období stagnace. A v klidných obdobích si krize a konflikty přinášíme do soukromí – do vztahů, do rodin.

Co kdyby se nám podařilo překonat po tisíciletí zažité chápání (nebo spíš nepochopení) fenoménu krize? Je možné, že naší krizí je nepřítomnost krize? Co kdybychom změnili své vnímání této fáze života a dějin?

Zveme vás ke společnému přemýšlení s psychologem Jakubem Janem Zlámaným a teologem Jáchymem Gondášem

Počet míst je omezený (70 lidí). Prosím, pokud se chcete zúčastnit, napište na jan.majer@psychologie.cz, kolik míst vám máme rezervovat.

Na podvečerní setkání Hovory o člověku je vstup zdarma. Vzhledem k důvěrnému pojetí diskuse nepořizujeme audio ani video záznam.

Popis cesty: pět minut ze stanice metra Vyšehrad: kolem Kongresového centra, hotelu Holiday Inn, pak ulicí Mikuláše z Husi okolo fotbalového hřiště FK Slavoj Vyšehrad. Je to dvoupatrová vila s cihlovým pruhem na fasádě, vejdete a hned nás uvidíte.

Kdy: pondělí 13. ledna 2020 od 18:00 do 20:30 hod.
Kde: Na Topolce 14, Praha 4 (5 minut chůze ze stanice metra Vyšehrad)
Vstupné: zdarma

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.