Foto: Thinkstock.com

Jak být spokojený se svou prací

Jaké jsou hlavní zdroje naší pracovní spokojenosti? Co můžeme udělat pro jejich zvýšení? Během přednášky psychologa a psychoterapeuta Dalibora Špoka se nebudeme primárně zabývat otázkami, jak si vybrat vhodné povolání nebo jak odhalit své silné stránky a talenty. To jsou jistě také důležitá témata a v něčem se jich dotkneme. Mnoho lidí ale zajímá trochu jiný pohled; chtějí přistoupit k tématu z druhé strany.

Každý z nás někde konkrétně stojí – studujeme určitou školu, pracujeme v dané firmě, vykonáváme specifickou profesi. Už jsme se rozhodli. Už jsme učinili spoustu důležitých kroků a zkušeností. Naše role nás chvíli naplňuje, a chvíli cítíme, že to není úplně ono. Jeden den máme pocit, že „to není až tak špatné“, a druhý den pátráme po nových pracovních pozicích nebo závidíme spolužákovi, který studuje úplně jiný obor. Nebo nám připadá, že ke spokojenosti nám stále něco chybí.

A právě na tuto situaci bude přednáška zaměřena. Bude věnována těm, kteří stojí ve své spokojenosti „někde uprostřed“, a ptají se: 

‑ Mám zůstat, hledat něco jiného, nebo udělat změny… ale jaké?

‑ Kdybych měl jen trochu jistoty, že má spokojenost s … (doplňte sami) jen malinko stoupne, všechno by bylo jinak.

‑ Tento obor/tato profese mě v zásadě baví, proč tedy nejsem se svou prací (studiem, výsledky) tak spokojený, jak bych si představoval?

Zamyslíme se nad tím, jaké jsou hlavní faktory spokojenosti v jakékoli práci – tam, kde se nyní nacházíme. Povíme si, co můžeme dělat, abychom svou spokojenost zvýšili. (Aniž bychom nutně museli dělat revoluce, měnit obor nebo profesi – i když i toto je samozřejmě JEDNA z alternativ, a nikoli nereálná, jak zjistíme. Ale je zde i mnoho dalších, méně revolučních, a možná stejně účinných, na které často zapomínáme…) Co nám k tomuto tématu mohu říci psychologické výzkumy? Jak se v tom, co je pro pracovní naplnění důležité, lišíme mezi sebou? Jak mohu poznat, které faktory jsou důležité právě pro mě? 

V druhé polovině přednášky pak otevřeme prostor také pro vaše otázky, náměty a zkušenosti.

Místo konání: Experimentální prostor NoD, Dlouhá 33, Praha 1
Kdy: středa 24. září 2014 od 20.00 do 21.30
Kapacita: 100
Vstupné: 100,– (bez rezervací, přijďte prosím včas)

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.