Jan Benda: Léčivé vztahy

Jak se projevuje autentické a zraněné Já ve vztazích a v komunikaci? Psychologie.cz a kino Přítomnost vás zvou na další pokračování z cyklu sebepoznávacích a psychologických přednášek. Hostem večera je psychoterapeut Jan Benda.

V blízkých vztazích zažíváme obvykle nejvíc pozitivních emocí, ale jsme také nejvíce zranitelní. Mnohdy se stává, že právě ve vztazích s těmi nejbližšími se nám opakuje nějaký scénář, který nás emočně vrací do pozice malého bezmocného dítěte. A právě tyto situace můžeme využít k léčení starých emočních zranění a k vlastnímu osobnímu růstu. Potřebujeme se však naučit nevyužívat při tom v dětství zafixované obranné mechanismy, ale zaujímat k sobě samým chápající, laskavý a soucitný postoj. Jak se to dělá?

Než se naučíme soucítit sami se sebou, obvykle potřebujeme zažít jaké to je, když s námi soucítí někdo druhý. Přednáška proto zdůrazní význam vyjadřování a sdílení našich pocitů v blízkých vztazích. Řekneme si, jak lze prostřednictvím korektivní vztahové zkušenosti ošetřovat ty nejbolavější niterné pocity – existenciální strach, stud a osamělost. A seznámíme se s tím, jak podle neurovědců funguje proces tzv. rekonsolidace paměti. Pochopíme, že naše vzájemná propojenost a „konstruktivní závislost“ může být lékem. A že odvaha k sebeodhalování může být klíčem k seberozvoji i k sebepřesahování.

Jan Benda – Léčivé vztahy

Termín: 16. dubna 2024, 19.00–21.00
Omezená kapacita: 100 účastníků
Místo konání: Přítomnost, Siwiecova 1839/1, 130 00 Praha 3‑Žižkov
Cena: 250 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě. Vstupenky koupíte ZDE.

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.