Vyberte si své téma Přístup k hlavnímu obsahu

Neúspěch jako součást životní cesty (seminář)

Koupit vstupenky

Přijetí neúspěchu, někdy výstižněji nazývané „fuckup acceptance“, není slabinou a strašákem naší životní cesty. Je to její nezbytná součást. Čtyřdenní seminář teoreticky i prakticky nahlédne na toto téma z rozmanitých úhlů pohledu.

Jitka Ševčíková

Neúspěch jako zdravá součást života

V současné společnosti, extrémně orientované na úspěch, je neúspěch brán jako něco, co se nenosí, a máme tendenci ho vytěsňovat.

STUD, PLACHOST, ÚZKOST

 • Probudíme emoce, které bychom nejraději ze svého života eliminovali.
 • Přestaneme se stydět za své chyby, neúspěchy a selhání, ukážeme si, jak a KDY brát chybu jako životní lekci a poučení.
 • Zaktivizujeme humor a odstup jako vnitřní přijetí situace.
 • Naučíme se o průšvihu mluvit nahlas a nevytěsňovat ho ani s sebou nevláčet jako celoživotní břímě či stigma.

INSPIRACE, SDÍLENÍ

 • Vzájemná inspirace, ukázání lidskosti, odvaha a zralost.
 • Obyčejné hrdinství všedního dne – každodenní malé opuštění komfortní zóny a kde na to brát energii.
 • Technika ČÁRA.
 • Síla křehkosti, mužský a ženský princip v nás.

RITUÁLY

 • Proč jsou pro nás důležité?
 • Kdy je dobré ukončit rozhodovací paralýzu (proč je někdy lepší se rozhodnout špatně než vůbec).
 • Storytelling, metoda KÁVA, PIXAR a Master Minding (mistrovský mozek).  

Články a videa Jitky na Psychologie.cz
Osobní stránka Jitky

Michal Mynář

TRAPNĚNÍ
Odvaha být se sám (se) sebou před druhými. Technika vám nabídne možnosti unést diskomfort z vlastní obnaženosti a zranitelnosti a najít odvahu být autentický navzdory studu a strachu.

SÍLA OSOBNÍHO PŘÍBĚHU
Jak člověk přetaví selhání v zisk? Tím, že jej přetaví v silný osobní příběh – příběh bojovníka, příběh transformace. Naše příběhy z nás dělají to, kdo jsme. Pojďme je vyprávět tak, aby pro nás byly zdrojem kuráže, a ne viny.

ZVUKOVÁ LÁZEŇ
Na závěr vám nabízím možnost opečovat se ve zvukové lázni – nechte se hladit zvuky etnických hudebních nástrojů a lidského hlasu.

Články a videa Michala na Psychologie.cz
Osobní stránka Michala

Jan Smetánka

Životospráva pod tlakem

Valí se to ze všech stran -  jak bychom měli cvičit, jak odpočívat, spát, stravovat se… a to celé obaleno nabídkou produktů, které to udělají za nás. Zkoušíme to, selháváme. Zkoušíme to znovu. Je to stres.

KOLO ŽIVOTOSPRÁVY
Víme nebo tušíme, co přesně se skrývá za naší každodenní životosprávou, co tam patří, nepatří, kde se nám daří a kde naopak propadáme, kde jsou naše hlavní slabiny? Známe bod naší pomyslné rovnováhy? 

ÚDRŽBA
Na semináři se retrospektivně podíváme na svou životosprávu, odpovíme si na tyto otázky a hlavně si prakticky vyzkoušíme několik přístupů a technik směřujících k údržbě jak naší tělesné schránky, tak našeho nitra.

TÍHA JEDNODUCHOSTI
V průběhu několika jednoduchých cvičení si na sobě vyzkoušíme, jak dokážeme být v banálně prostých situacích trpěliví a smíření sami se sebou.

Profil a články Honzy na Psychologie.cz

Doprovodný program – každé ráno před snídaní se budeme věnovat restartu těla na další den formou protažení a dalších jednoduchých cviků, včetně dechových technik, relaxace apod.

Kromě základního programu se můžete těšit na lehkou zdravou stravu, blanickou přírodu, setkání se zajímavými lidmi nebo večerní program, který bude věnovaný komunikačním hrám nebo třeba i samotě s knížkou, vše záleží jen na vás.

Neúspěch jako součást životní cesty - seminář

Termín: 29. dubna – 3. května 2020 (středa večer – neděle odpoledne, pátek je státní svátek)
All Inclusive: zajištěno ubytování, strava, kompletní program
Kapacita: 20 účastníků
Místo konání: centrum Buchov u Benešova. Moderní ubytování s wifi připojením.
Cena (ubytování, strava, program): 6.380 Kč, včetně DPH

 • 4.900 Kč za ubytování, program, pronájem sálu a organizaci prosím zaplaťte níže v platební bráně
 • 1.480 Kč za stravu (4 dny plné penze) zaplatíte hotově na místě

Platit můžete i v EUR (zvolíte během platby).

Ubytování je zajištěno ve dvou- a třílůžkových pokojích, dvojlůžkové pokoje jsou přednostně určené pro případné páry.

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného