Vyberte si své téma Přístup k hlavnímu obsahu
Foto: Jan Majer

Otevřít se vztahům (seminář)

Pětidenní seminář s terapeutem Pavlem Špatenkou je určen pro ty, kdo se chtějí podívat na své vztahy optikou sebepoznání.

Dobré vztahy nejsou zadarmo. Lidé si přejí milovat jeden druhého bez podmínky, ale většinou to dokážou, jen pokud všechno dobře klape. Jakmile se s námi začne dít něco, čemu nerozumíme a není nám v tom dobře, vztah se začne kazit. V těchto fázích vztahování je těžké se jeden druhému otevřít, porozumět sám sobě, natož tomu druhému. 

Sdílení, citová komunikace a blízkost nejsou automatickým předpokladem každého vztahu. Získají je jen ti, kteří se naučí porozumět řeči svých zranění a dokážou se i ve své zranitelnosti otevřít jeden druhému.

Na semináři se prakticky dotkneme těchto témat:

  • mapování zranění
  • mapování zdrojů méněcennosti
  • vnitřní a vnější překážky
  • analýza kompenzačních mechanismů zranění
  • dialog v konfliktu
  • citová komunikace
  • práce s pozorností
  • aktivní imaginace
  • práce s tělem a dechem
  • praktická cvičení ve dvojicích, konfrontace atd.

Společně se zamyslíme nad tím, jak se dá pokračovat i ve zraňujících fázích vztahu a nacházet cesty vzájemnosti i tam, kde se to zaseklo. Překročit nepřekonatelné ve vztahu dvou lidí lze jedině otevřeně: přímým pohledem na vlastní zranění a pochopením dynamiky přenosu a konfliktu, který každá zraňující vztahová situace s sebou nese. 


Pavel Špatenka – Otevřít se vztahům

Kdy: 30. dubna – 5. května 2019 (úterý podvečer – neděle odpoledne)

Kapacita: 25 účastníků

Kde: Centrum Hlavice

Cena: 7.400,– All Inclusive (program, ubytování, plná penze, pronájem cvičebního sálu). Možné platit i v EUR (zvolíte během platby). Zakoupíte pouze na Psychologie.cz.

Ubytování je zajištěno ve dvou- a třílůžkových pokojích se sociálním zařízením. Dvoulůžkové pokoje, přednostně pro páry, jsou již zarezervované.

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.

Pavel Špatenka

Hlubinná analytická terapie, sebepoznání.

www.jogasebepoznani.cz