Foto: Thinkstock.com

Jak se změnit – metody osobní změny

Změna je možná. Jinak byste dodnes neuměli chodit, číst ani počítat. Změnu ale nelze vždy dopředu naplánovat. Nelze ji plně kontrolovat. Lze jí však pomoci.

Jak se změnit? Odpověď na tuto otázku znamená také klíč k šťastnějšímu, naplněnějšímu a smysluplnějšímu životu. Umění změny je mimořádně důležité. Potřebujeme jej celoživotně, protože jinak nebudeme schopni reagovat na neustále se měnící podmínky našeho života.

Jakákoli trvalá změna (osobní, životní, profesní) je obtížná. Někdy si představujeme, že stačí pevná vůle a stanovit si cíl. Neúspěšnost tohoto přístupu zná každý, kdo si někdy dal novoroční předsevzetí nebo se v teple domácí pohovky rozhodl: od zítřka bude vše jinak.

Tento naivní přístup k vlastní změně a naše opakované neúspěchy v nás vyvolaly pocit, že změna není možná. Je to ovšem stejně chybný pohled, jako kdybychom poprvé vzali do ruky pero a mysleli si, že samotné rozhodnutí naučit se psát nás naučí – psát. Tak to není. Nebude se nám dařit. Nenapíšeme ani čárku. Pokud nemáme někoho, kdo nám vysvětlí, jak začít, kdo nás podpoří v dalších pokusech a nevysvětlí nám, co psaní usnadňuje. Nebo pokud se my sami – opakovanými neúspěchy a chybami – postupně nesnažíme přijít na to, co je pro psaní potřeba…

Psychologové objevili mnoho mechanismů, cest a metod, které ve změně pomáhají. Právě tyto přístupy a cesty během workshopu prozkoumáme. Jako vždy – nejlépe na vlastních tématech a vlastních snahách změnit se.

Všimneme si, jak souvisí změna s naší schopností akceptovat a uvědomovat si. Odhalíme, co se skrývá za názvy “paradoxní teorie změny” nebo “na řešení orientovaný přístup” – zjistíme, že nejde o suché teorie, ale o účinné pomocníky na cestě vlastní změny. Poznáme, jak se změnou souvisejí naše osobní polarity (a co to polarity jsou), co vše můžeme pro vlastní změnu využít, jak se i naše změna mění, a hlavně – jak změnu nastolit, jak k ní přistupovat a jak probíhá.

  • Kdy: sobota 16. 11. 2013
  • Cena: 1290 Kč / pro studenty 990 Kč. Cena zahrnuje pracovní materiály.
  • Délka: 10–18 (s pauzou na oběd)
  • Místo: Praha (bude upřesněno)

Další informace a přihlášky

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.