Foto: Thinkstock.com

Psychologie okolo ohně – workshop

Tradiční třídenní setkání s tvůrci Psychologie.cz v inspirativním prostředí polosamoty Buchov. Kromě workshopů proběhne i oddechový doprovodný program – výlet na Blaník nebo večerní posezení u ohně.

Moderní centrum Buchov se nachází na Benešovsku, zhruba 50 km od Prahy. Ideální místo pro odpočinek a nabrání nových sil, k dispozici je i velmi příjemné zázemí.

Jitka Cholastová
Kreativní psaní: hra – komunikace – sebepoznání

Prostřednictvím psaní si vyzkoušíme tvořivý přístup k nejrůznějším situacím všedního života a vstoupíme také do světa představivosti, společně se vydáme za objevováním krajin vnitřních i vnějších. Workshop je založený na sérii volně navazujících textových cvičení.

 • Naučíte se lépe vyjadřovat své myšlenky a pocity
 • Skrze zážitek a jeho reflexi v sobě možná objevíte netušené
 • Vážně i hravě se nad texty setkáte s druhými
 • Odreagujete se a načerpáte inspiraci

Co se tedy celý den bude dít? Budeme psát (někdy pět minut, někdy dvacet) podle metodicky fázovaného zadání – v každé chvíli před vámi bude pouze jeden krok. Většina textů se následně bude číst, pokud si ale něco chcete nechat jen pro sebe, respektujeme vaše rozhodnutí. To platí i pro následnou reflexi, v níž se zaměříme někdy na to, jak můžeme konkrétní techniku využít ve svém životě a práci, jindy na to, co jsme se prostřednictvím psaní o sobě dozvěděli.

Nečekejte rady pro začínající spisovatele, posuzování nebo výklad textů ani psychoterapii.

Celodenní program přináší vybrané „best of“ aktivity ze dvou pražských kurzů kreativního psaní a navíc celý jeden blok připravený výhradně pro Psychologii okolo ohně.

S sebou: psací potřeby a blok. Nejsou třeba žádné větší zkušenosti s psaním ani literární talent.

Jan Smetánka
Tělo, hlava a zdravý rozum

Fungující tělo a hlava jsou jednou z našich životních základen, o které se můžeme spolehlivě opřít. V našem fyzickém těle se promítá to, jakým způsobem žijeme, jak se cítíme a jak se sami k sobě chováme. Hlava a její denní myšlenková aktivita zase odráží, jakou míru stresu si do sebe pouštíme nebo jak moc přítomni jsme v každodenní realitě, jak moc jsme ve spojení s vlastním tělem.

Pravidelně pečovat o fyzickou a psychickou stránku je svým způsobem potřeba, která významně podporuje kvalitu našeho každodenního života. Celodenní praktický workshop se zaměří právě na péči o tělo a hlavu takovým způsobem, abychom pochopili její propojení s naším běžným životem a zároveň na sebe nenavalili ještě více stresu a jiné zátěže.

Workshop se zaměřuje na následující oblasti:

 • Pozorování a pochopení naší běžné myšlenkové aktivity. Nejsme tak trochu komplikovaní?
 • Propojení těla a mysli pomocí autogenního tréninku, meditace a dalších technik.
 • Sedavý způsob života a pohyb – jak si sami pomoct
 • Pohyb jako poznání, pohyb jako hra. Já a mé okolí.
 • Moje cesta a cíle vs. každodenní život – chceme mít už splněno nebo umíme prožít každý den?

Pro workshop budete potřebovat jogamatku/karimatku, psací potřeby a pohodlné oblečení dovnitř i ven. Program je určený pro každého, jakákoliv předešlá zkušenost není nutná.

Jan Majer
Pohled do vlastních očí

Čím to, že se jen vzácně povede fotoportrét, na kterém se sami sobě opravdu líbíme? Náš vztah k focení a k fotkám je z pohledu psychologie nesmírně zajímavý. Myslíme si, že dívat se na své nové fotky je jako pohlédnout na se sebe očima druhých. Jaká úleva, když najdu hezký obrázek. A jaké zděšení, když se na nás z fotek dívá tvář, která se nám nelíbí. Náš obraz ale vyvolává odezvu i mnohem hlouběji.

Dvacet let fotím portréty a posledních deset let si pozorně všímám, jak na ně lidé reagují. Kosmetické nedostatky jdou celkem snadno opravit ve Photoshopu. S mindráky zachycenými objektivem fotoaparátu je to složitější. Závěrečný workshop vám netradiční formou umožní podívat se na sebe s odstupem a přemýšlet, která z mnoha tváří, které ukazujete světu, je opravdu vaše.

 • Termín: 25. – 28. září 2015, pátek večer – pondělí odpoledne (pondělí je státní svátek)
 • All Inclusive (zajištěno ubytování, strava, program)
 • Kapacita: 20 účastníků
 • Místo konání: Centrum Buchov u Benešova. Moderní ubytování s wifi připojením.
 • Cena All Inclusive (ubytování, strava, program): 3800,– Kč

Cena workshopu (ubytování, strava, program) je 3.800,– Kč. Strava (750,– za 3 dny plné penze) se platí hotově na místě, 3050,– za ubytování a program níže v platební bráně.

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.

Jan Majer

Šéfredaktor Psychologie.cz

Jan Smetánka

Vydavatel Psychologie.cz

Jan Majer

Šéfredaktor Psychologie.cz

Jan Smetánka

Vydavatel Psychologie.cz

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.