Foto: Thinkstock.com

Psychologie okolo ohně

Zveme vás na workshop s odborníky Psychologie.cz v pohodovém prostředí malebného statku na Vysočině.

Tři dny a tři večery se budeme společně zamýšlet nad tématy sebepoznání, komunikace, konfliktů, významu slov, ale i našeho vnitřního prožívání a naplňování životních snů. Při tom všem se budeme poznávat a bavit.

Během třídenního setkání budou přednášet a sdílet s námi své zkušenosti odborníci, s nimiž se již třetí rok setkáváte na našich stránkách. Pojďme se poznat osobně:

Michal Mynář: Vztek – emoce bezmocných

Vztek je fascinující emoce. Vztekáme se, pokud něco není podle našich představ, a my – místo abychom převzali zodpovědnost za svá chybná očekávání – přehodíme zodpovědnost za naše zklamání na druhé v  přesvědčení, že pokud skutečnost neodpovídá mým očekáváním, je to chyba skutečnosti a nikoliv moje. A proto mám právo cítit se podveden, vnímat sebe jako oběť nepřízně druhých, či „osudu“. Vezměte zklamání a bezmoc pramenící z role oběti a máte vztek. Přijměte zodpovědnost za vlastní očekávání a prožívání a vztek zmizí. V přednášce nad vztekem a psychologií oběti se zamyslíme hlouběji a projdeme i několik praktických tipů a postupů, jak se vztekem pracovat.
Profil Michala Mynáře v Katalogu odborníků
Č
lánky a odpovědi v Příbězích čtenářů na Psychologie.cz

Hana Krejsová: Nenásilná komunikace

Nenásilná komunikace je metoda jak řešit konflikty, založená na naslouchání skutečným potřebám a přáním, které se za našimi větami ukrývají, a to nejen na straně druhého člověka, ale i na té naší. Během workshopu budou představeny základní dva principy této metody. Účastníci budou mít šanci si je prakticky vyzkoušet a aplikovat na reálné situace. Budeme mluvit jak o výhodách používání těchto metod, tak o jejich úskalí.
Profil Hany Krejsové v Katalogu odborníků

Články a odpovědi v Příbězích čtenářů na Psychologie.cz

Aleš Borecký: Životní sny – zrcadlo naší duše

Využíváme při hledání svého místa v životě zdroje, kterými jsou naše životní sny? Sny – obrazy o našem životě jsou zrcadlem toho, kým jsme, kým můžeme být, a poskytují energii na putování do místa spokojenosti duše. Náš vztah k životním snům je součást příběhu, který o svém životě vyprávíme a který žijeme. Mohou být sny alternativou k „dosahování cílů a plnění plánů“, ke kterým nás vybízí (super)ego? Jak se jde na cestě s touhou a s životními sny, které nás vábí, posilují a magnetizují?
Profil Aleše Boreckého 
v Katalogu odborníků
Články a odpovědi v Příbězích čtenářů na Psychologie.cz

Milena Nováková: Mají ženy jiné oči než muži? 

Interaktivně pojatý workshop má za cíl nahlédnout pod pokličku mužského a ženského světa prostřednictvím zážitku modelových situací, které jistě všichni známe z partnerského nebo i pracovního života. Všichni jsme už mockrát v komunikaci s opačným pohlavím narazili na nedorozumění, nepochopení nebo zcela odlišné interpretace jedné a té samé situace očima ženy a muže. Čím to je? A je to skutečně tak, že muži a ženy jsou tolik odlišní? A platí to pro každého? Dají se tyto světy nějak sladit a najít v odlišnostech výhodu místo problému?
Profil Mileny Novákové na Psychologie.cz

Články a odpovědi v Příbězích čtenářů na Psychologie.cz

Jan Majer a Jan Smetánka: Peacemaker

Peacemaker představuje konflikt jako příležitost k osobnímu růstu a kultivaci našeho chování. Spory odčerpávají energii lidem, kteří mají spolupracovat. O tom, jak nedorozumění ovlivňují osobní vztahy, víme všichni své. Budeme sdílet a nabývat zkušenosti. Povídat si o lidské nedokonalosti. O poznání, které usnadňuje komunikaci. Připomeneme si zajímavé teorie a nástroje a zažijeme situace, do kterých v běžném životě vstupujeme nepřipraveni.
Články a odpovědi v Příbězích čtenářů Jana Majera na Psychologie.cz

Články Jana Smetánky na Psychologie.cz

Lenka Nováková: Život je cesta – cesta je život

Prostřednictvím příběhu o putování Barmou nabízí Lenka své zamyšlení o životě. Proč se rozhodla investovat tři týdny života a nemalé peníze do výměny bezpečného pohodlí za nejistotu neznámého prostředí? Co se během svého převtělení do života cestovatelky naučila od lidí, které tam potkala, a překvapivě také co a jak se dozvěděla o sobě? Třeba si v jejím příběhu najdete ten svůj a třeba ne. Je to vaše volba, zda investujete čas svého života do naslouchání, povídání a přemýšlení, jak to máte vy.
Profil Lenky Novákové na Psychologie.cz

Články a odpovědi v Přibězích čtenářů na Psychologie.cz

Pavel Král: O významu slov

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak sami o sobě mluvíte a smýšlíte? Někdy malá změna ve formulaci či výrazu může znamenat obrovskou změnu v emočním prožitku. Jaké formulace a obraty nám škodí a jaké naopak pomáhají?
Profil Pavla Krále v Katalogu odborníků

Články a o
dpovědi v Příbězích čtenářů na Psychologie.cz

Doprovodný program: 

Každý den otevřeme meditací vipassana, zaměřenou na spojení s naším tělem a našimi myšlenkovými pochody. Odpoledne se můžete připojit k pohybově a relaxačně laděnému Bodylab tréninku s důrazem na kompenzaci našich sedavých životů a pochopení základních pohybových vzorců a síly.

  • Termín: 10. – 13. října 2013 (čtvrtek večer – neděle odpoledne)
  • All Inclusive (zajištěno ubytování, strava, program)
  • Kapacita: 20 účastníků
  • Místo konání: Pilnův Statek, Libice nad Doubravou
  • Do konce srpna zvýhodněná cena: 2900 korun, následně 3400.

Kontakt: Jan Smetánka, jan.smetanka@psychologie.cz, 776 021 440

AKCE JE NAPLNĚNA, OPAKUJEME NA JAŘE 2014.

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.