Vyberte si své téma Využívejte celý web: Předplatné
Foto: Thinkstock.com

Kdyby svatební oznámení uměla mluvit…

…asi bychom se dozvěděli, že pod poetickým pozlátkem se skrývá životní próza.

Je to pár dní, co začala sezóna svateb. Každý měsíc nás několik našich známých obšťastní pozvánkou na svou dokonalou svatbu, popřípadě fotkami jako z hollywoodského slaďáku. Kolik z nich ale skutečně popisuje, jak se věci mají? Kolik z těch, kteří se berou, žije opravdu na růžovém obláčku lásky a má nejmenší tušení, co dělá, když vykročí k oltáři?

Ne že bych na lásku a manželství nevěřila, právě naopak, ale každý z nás se asi setkal s páry, jejichž důvody ke svatbě byly všelijaké. Rozhodla jsem se napsat několik odlehčených svatebních oznámení "doopravdy". Co tím myslím?

Představte si, že by každý napsal ve zkratce, jak je to s jejich vztahem doopravdy. Že by ženich a nevěsta obeznámili své hosty s tím, jaký je skutečný důvod svatby, bez všech voňavých a kudrlinkových příkras. Pro úplnost – schválně vynechám ty, kteří se berou z lásky a jsou na celoživotní svazek připraveni.

Jak by asi mohla vypadat taková svatební oznámení?

Přátelé, takhle to s námi je

Oznamujeme všem přátelům a známým, že se vezmeme v sobotu 6. 6. v místním kostele. Po osmi letech vztahu si raděj tisíckrát pustím porno, než bych měl sex s ní, ale už jsem příliš líný hledat někoho dalšího.
38letý bývalý lev salonů
33letá obyčejná holka, která ho měla kdysi ráda, než ztloustl

Jsme mladí a nespoutaní volnomyšlenkáři, naše láska vzplála rychle a vášnivě. Zveme vás 28. 6. na radnici v Toužimi, abyste se zúčastnili našeho pokusu o napravení naší lehkovážnosti. Prosím, nedívejte se na bříško nevěsty, není těhotná!
22letý syn bohatých rodičů
18letá studentka z maloměsta

Po pravdě jsem netušil, že tohle jednou přijde. Nicméně vás zvu na svatbu, která proběhne na radnici tento pátek v poledne. Jano a Petro, chtěl bych vám říci, že miluju jen vás, máma ale trvala na tom, že už se o mě starat nebude, a ona má dům.
40letý jedináček
33letá hodná holka

Nechali jsme se tetovat, užívali drogy, chytli jsme chlamydie od neznámých lidí na večírcích... po tom všem už musí následovat svatba. Zveme vás do letohrádku přístí pátek ve 13:00.
33letý tatér
35letá vintage umělkyně a hippie

Řekl jsem, že se nebudu ženit. Ona měla strach, co na to řeknou její rodiče. Řekl jsem jí, dobře, ale ne církevní svatbu. Ona měla strach, co na to řeknou její rodiče. Chtěli kostel, nejdražší restauraci a děti. Řekl jsem, že se nebudu ženit. Přijďte prosím v sobotu 18. srpna do místní vyhlášené restaurace oslavit nás společný svazek.
26letý kluk, který řekl, že se nebude ženit
21letá holka, která měla strach, co na to její rodiče

Pět měsíců jsme spolu a je to víc než dost, abychom vás pozvali na naši svatbu, která bude probíhat v golfovém resortu v sobotu 21. 6. Díky ní na vás můžeme udělat dojem, utratit všechny peníze rodičů a nafotit ty nejlepší selfies. Očekáváme vás v dalších šesti měsících na svatbě jednoho z nás, protože se brzy rozejdeme kvůli charakterovým rozdílům.
24letý narcis
23letá duck face master

Využívejte celý web.

Předplatné

Je mi přes třicet a moje děloha je ve stresu. Zveme vás na svatbu tento pátek 26. 6. na radnici v Jihlavě, kde si vezmu kluka, který mi nikdy nebyl dost dobrý. PS: Spěcháme.
33letá zoufalá žena toužící po dětech
26letý ubohý zamilovaný hoch

Pokud jste doteď propadali depresím z toho, že všichni okolo vás jsou šťastní a zamilovaní, tohle vám možná připomene, že ne vše je ve skutečnosti takové, jak to vypadá. Svatby nevyjímaje. Prosím, berte tento text s nadhledem. Nakonec je jen na nás, do které skupiny bude naše svatební oznámení spadat.

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

Články k poslechu

Citový hlad

Snaží se zaplnit prázdnotu jídlem, které hned vyvrhují. Potřebují totiž něco úplně jiného.

13 min

Práce nad hlavu

Úkoly se kupí, vaše mysl těká od jednoho k druhému, napětí narůstá. Jak se zklidnit …

11 min

Toxické aktivity

Všímejte si, co vaše mysl dělá, když jí není dobře.

9 min

Řeč nevědomí

Naučte se využívat pro práci se sny metodu amplifikace.

9 min

V pasti mindfulness

Nenechte ze sebe udělat mindful zombie. Rozhovor s psychologem Janem Bendou.

27 min

Otevřít audio sekci