Poradna
Foto: Shutterstock.com
odemčené

Bývalý má přítelkyni: Jaký význam jeho novému vztahu připisujete?

Dobrý den, mám problém, se kterým se potýká zajisté více lidí… Jde o to, že můj bývalý p…

Jakub Jura

Poradnu zveřejňujeme bez audio verze.

14. 6. 2011

14. 6. 2011

Dobrý den,

mám problém, se kterým se potýká zajisté více lidí… Jde o to, že můj bývalý partner si našel novou přítelkyni.

Je to dva roky, co spolu nejsme, ale přesto strašně žárlím, že ona bude spát tam, kde kdysi já a bude mít všechno to, co já. Vím, že tak to v životě chodí, jen nevím, jak se s tím vyrovnat.

Musím na to pořád myslet, bolí mě to. Prosím, poraďte, co s tím.

Děkuji

Olí

Názor odborníka


Dobrý den, Olí,

píšete, že váš bývalý přítel má přítelkyni a vás to trápí. Vy jste se však rozešli před dvěma lety a tak by vás jeho partnerský i sexuální život nemusel vůbec zajímat. Přesto k tomu směřujete své myšlenky. Tak si kladu otázku: Jaký význam novému vztahu svého bývalého přítele přisuzujete? Je to definitivní tečka za vaším minulým vztahem? Nebo ještě něco jiného?

Zřejmě myšlením na vašeho bývalého přítele a jeho partnerku trávíte dost času. Až to budete mít vyřešené, respektive až se s tím vyrovnáte, tak budete dozajista myslet na něco úplně jiného. Bude to najednou dost času, který budete ve svých myšlenkách věnovat jiným věcem. Kdybychom se o tom spolu bavili, tak by mě zajímalo, k čemu všemu ten nově získaný čas využijete. Co všechno chcete udělat, až to půjde. Třeba přečíst si knížku, na kterou zatím nebyl čas, vyjít si s kamarádkou, namalovat obrázek – nejspíš přijdete na své vlastní (úplně jiné) činnosti, které už dávno chcete udělat.

Můžete s nimi zkusit začít už zítra ráno?

Budu rád, když mi dáte vědět, kam jste svou duševní energii obrátila a k čemu to bylo dobré. S pozdravem – mějte se nejlépe jak umíte.

Jakub Jura

Nenašli jste odpověď na svůj problém?

Pokud máte roční nebo dvouleté předplatné, můžete nám poslat svůj dotaz.

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.