Pavel Rataj: Jak zachránit vztah
Vyberte si své téma Využívejte celý web: Předplatné
Poradna
Foto: Shutterstock.com

Bývalý má přítelkyni: Jaký význam jeho novému vztahu připisujete?

Dobrý den, mám problém, se kterým se potýká zajisté více lidí… Jde o to, že můj bývalý p…

Jakub Jura 14. 6. 2011

Poradnu zveřejňujeme bez audio verze.

Dobrý den,

mám problém, se kterým se potýká zajisté více lidí… Jde o to, že můj bývalý partner si našel novou přítelkyni.

Je to dva roky, co spolu nejsme, ale přesto strašně žárlím, že ona bude spát tam, kde kdysi já a bude mít všechno to, co já. Vím, že tak to v životě chodí, jen nevím, jak se s tím vyrovnat.

Musím na to pořád myslet, bolí mě to. Prosím, poraďte, co s tím.

Děkuji

Olí

Názor odborníka


Dobrý den, Olí,

píšete, že váš bývalý přítel má přítelkyni a vás to trápí. Vy jste se však rozešli před dvěma lety a tak by vás jeho partnerský i sexuální život nemusel vůbec zajímat. Přesto k tomu směřujete své myšlenky. Tak si kladu otázku: Jaký význam novému vztahu svého bývalého přítele přisuzujete? Je to definitivní tečka za vaším minulým vztahem? Nebo ještě něco jiného?

Zřejmě myšlením na vašeho bývalého přítele a jeho partnerku trávíte dost času. Až to budete mít vyřešené, respektive až se s tím vyrovnáte, tak budete dozajista myslet na něco úplně jiného. Bude to najednou dost času, který budete ve svých myšlenkách věnovat jiným věcem. Kdybychom se o tom spolu bavili, tak by mě zajímalo, k čemu všemu ten nově získaný čas využijete. Co všechno chcete udělat, až to půjde. Třeba přečíst si knížku, na kterou zatím nebyl čas, vyjít si s kamarádkou, namalovat obrázek – nejspíš přijdete na své vlastní (úplně jiné) činnosti, které už dávno chcete udělat.

Můžete s nimi zkusit začít už zítra ráno?

Budu rád, když mi dáte vědět, kam jste svou duševní energii obrátila a k čemu to bylo dobré. S pozdravem – mějte se nejlépe jak umíte.

Jakub Jura

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

Jakub Jura

Psycholog, psychoterapeut, hypnoterapeut

psychoterapie-jura.cz

Nenašli jste odpověď na svůj problém?

Pokud máte roční nebo dvouleté předplatné, můžete nám poslat svůj dotaz.