Proč při terapii pláčeme?

Pláč může být v terapii hybatelem změny. A nemusí to vždycky být jen pláč klienta.

Andrea Hlubučková

Andrea Hlubučková
Psycholožka, psychoterapeutka

15. 12. 2015

V rámci terapie se pláč jaksi "nosí": krabice s papírovými kapesníčky je nedílnou součástí pracovny většiny terapeutů. Plakat může klient (to se dokonce předpokládá), ale také terapeut.

Ve společnosti dnes spíše platí, že pláč je nežádoucí, a tak řada klientů vítá možnost dát svým emocím v terapii volný průchod. Pláč ale není vždy projevem smutku, kam bývá často zařazován.

Odemknout celý web

od 104 Kč měsíčně

Články k poslechu

Diagnóza mého dítěte

Odcházíte od odborníka s větším strachem, než s jakým jste přišli?

12 min

Stesk po tom, co nikdy nebude

Bolí mě vidět šťastné rodiny. Tátu, jakého jsem nikdy neměla.

12 min

Kruh v písku

Umělecký obraz v člověku s odstupem může otevřít další nečekané dveře.

9 min

Smích a nevědomí

Humor je nejzralejší psychickou obranou. Dokáže nás osvobodit od tíhy života.

13 min

Konflikty s klidem

Asertivita je protipólem agrese a submisivity. Jak na zralou komunikaci?

19 min

Andrea Hlubučková

Psycholožka, psychoterapeutka

15. 12. 2015

Načítá se...
Načítá se...
Načítá se...

Nejlépe hodnocené články Citáty z Psychologie.cz

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.