Tíha odmítnutí

Jste hodní. Víte, jak odmítnutí bolí. Snažíte se nikomu neubližovat, všem vyhovět.

15:44
Iveta Vitková

Iveta Vitková
Psychoterapeutka

13. 3. 2020

Nejsme zase tak dobří a obětaví, jak se často domníváme. Naši potřebu druhým neublížit si interpretujeme jako ohleduplnost. Nekřičíme, nehádáme se, neodmítáme. A taky netušíme, že za touto naší „dobrotou“ se může skrývat neochota čelit nepříjemným pocitům.

Zajímalo by mě téma odmítnutí, napsala nám čtenářka v reakci na článek Víc než sebevědomí. Když někoho odmítnu, mám pocit, že druhým ubližuju, bráním jim ve vlastním projevu, zraňuji je.

Odemknout celý web

od 104 Kč měsíčně

Články k poslechu

Stesk po tom, co nikdy nebude

Bolí mě vidět šťastné rodiny. Tátu, jakého jsem nikdy neměla.

10 min

Kruh v písku

Umělecký obraz v člověku s odstupem může otevřít další nečekané dveře.

9 min

Smích a nevědomí

Humor je nejzralejší psychickou obranou. Dokáže nás osvobodit od tíhy života.

13 min

Konflikty s klidem

Asertivita je protipólem agrese a submisivity. Jak na zralou komunikaci?

19 min

Paralelní světy

Mezi rodiči a dětmi dnes není jen generační propast. Máme tu zmatení jazyků.

18 min

13. 3. 2020

Načítá se...
Načítá se...
Načítá se...

Nejlépe hodnocené články Citáty z Psychologie.cz

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.