Emoce v bezpečí

V kontaktu s tělem se učíme být vnímaví a pozorní i ke svému nitru.

8:04
Simona Dosedělová

Simona Dosedělová
Psychologie.cz

9. 12. 2019

Z audiobooku: Zeptej se těla
Když mluvíme nebo přemýšlíme o svém těle, většinou používáme kategorii „to“, „ono“ – jako by to bylo něco, co nejsme my, ale co nám patří, co nám má sloužit. O svém těle přemýšlíme spíš ve smyslu vlastnictví než bytí. Zvláštní, nemyslíte? Pojďme si ukázat, jakou kvalitu nám může do života přinést, když toto vnímání změníme.

Mám pocit, že nejvíc nás s naším tělem sbližuje bolest. Bolest je velmi osobní. Když přijde, najednou jsem to já, kdo ji cítí, ne mé tělo. Nikdo jiný mou bolest necítí se mnou a tak jako já. Já jsem jediný, kdo může svou bolest přijímat a vyrovnávat se s ní.

Odemknout celý web

od 104 Kč měsíčně

Články k poslechu

Smích a nevědomí

Humor je nejzralejší psychickou obranou. Dokáže nás osvobodit od tíhy života.

13 min

Konflikty s klidem

Asertivita je protipólem agrese a submisivity. Jak na zralou komunikaci?

19 min

Paralelní světy

Mezi rodiči a dětmi dnes není jen generační propast. Máme tu zmatení jazyků.

18 min

Hádkou k blízkosti

Když projevíme svoje emoce a potřeby, dáváme druhému příležitost, aby nás uviděl.

14 min

Sama se svým tajemstvím

Zážitek násilí se do psychiky zapíše hluboko. Jak s ním pracovat?

14 min

9. 12. 2019

Načítá se...
Načítá se...
Načítá se...

Nejlépe hodnocené články Citáty z Psychologie.cz

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.