Křičím na děti

Máme se rádi a často se spolu smějeme, jen je u nás i dost křiku. Vadí to?

12:35
Pavla Koucká

Pavla Koucká
Psycholožka

24. 3. 2022

„Často zvyšuju hlas nebo křičím a nenávidím se za to, ale nedokážu to změnit,“ napsala nám do redakce čtenářka Mia, máma dvou školáků a malé holčičky. Ve svém dopise pak sama nad sebou kroutí hlavou: „Vždy jsem byla nekonfliktní typ. Radši jsem se přizpůsobila, než aby někde byla nepříjemná atmosféra, a teď žiju v nepříjemné atmosféře (byť jen na chvíli) každý den. Někdy bych nejradši utekla daleko od toho všeho, jen abych si už nepřipadala jako monstrum. A tak se chci zeptat: Jak žijí lidé jinde? To se opravdu ostatním daří vychovávat s respektem? Nekřičet, vysvětlovat, čekat?“

Děkuji, Mio, za váš dotaz. Podobné stesky slýchám od rodičů často a myslím, že stojí za zamyšlení. Nepíšete, co konkrétně je příčinou vašeho křiku, zda je to nepřístojné chování dětí či drobnosti, jež se zkrátka stávají. Většinou to bývá někde mezi tím.

Odemknout celý web

od 104 Kč měsíčně

Články k poslechu

Rozštěpená duše

Stalo se, já o tom ale nesmím mluvit. Takové vědomí člověka hluboce promění.

17 min

Diagnóza mého dítěte

Odcházíte od odborníka s větším strachem, než s jakým jste přišli?

12 min

Stesk po tom, co nikdy nebude

Bolí mě vidět šťastné rodiny. Tátu, jakého jsem nikdy neměla.

12 min

Kruh v písku

Umělecký obraz v člověku s odstupem může otevřít další nečekané dveře.

9 min

Smích a nevědomí

Humor je nejzralejší psychickou obranou. Dokáže nás osvobodit od tíhy života.

13 min

24. 3. 2022

Načítá se...
Načítá se...
Načítá se...

Nejlépe hodnocené články Citáty z Psychologie.cz

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.