Foto: Thinkstock.com

Nejdřív musí být hůř

Každý z nás má někde hranici, za kterou si uvědomí, že takhle už to dál opravdu nejde.

11:09
Nela G. Wurmová

Nela G. Wurmová
Psychoterapeutka

18. 8. 2014

Z audiobooku: Kdy už je to porucha
Pocit bezmoci člověku zastře jasné přemýšlení a znemožní mu pokusy o jakákoliv konstruktivní řešení. Marné začíná vypadat všechno. Najednou se zdá nemožné dosáhnout vůbec čehokoliv, cítit jakoukoliv kompetenci. Člověk může propadnout (obvykle zcela mylnému) dojmu, že i ostatní lidé se na něj dívají jako na naprosto neschopného a že mu skutečně není pomoci. Vždyť přece tolik věcí už zkoušel, a nic nepomohlo. A často to zasáhne i úvahy o vyhledání odborníka.

Někteří lidé, když je jim zle, se snaží přebírat iniciativu a dostávat věci aktivně zpátky pod kontrolu. A jiní jsou prostě smíření. Oba přístupy mají své výhody i nevýhody. Co člověka přiměje vyhledat pomoc psychologa, nebo začít dělat změny v životě sám? A co mu v tom naopak brání?

Odemknout celý web

od 104 Kč měsíčně

Články k poslechu

Nezralé emoce

Jako malí jste neměli bezpečný prostor pro svoje potřeby. Dozrát lze v dospělosti.

15 min

Já nejsem jen já

Neseme v sobě otisky jiných lidí. Komu patří různé sklony uvnitř vás?

9 min

Setkání s tělem

Budeme spolu až do posledního dne. Chovejme se k němu přátelsky.

11 min

Introvert, extrovert. A co dál?

Pojmenování pomáhá, jen dokud nás nezačne omezovat.

14 min

Hádka jako rituální tanec

Poznejte svoje kroky, abyste je mohli změnit.

13 min

18. 8. 2014

Načítá se...
Načítá se...
Načítá se...

Nejlépe hodnocené články Citáty z Psychologie.cz

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.