Poradna
Foto: Shutterstock.com
odemčené

Stydím se za minulost prostitutky: Obnovte trvalejší žebříček hodnot.

Dobrý den. Už jako malá jsem měla všechno zadarmo. Bonbóny z večerky, čokoládu od souseda,…

Pavel Král

Poradnu zveřejňujeme bez audio verze.

15. 5. 2012

15. 5. 2012

Dobrý den.

Už jako malá jsem měla všechno zadarmo. Bonbóny z večerky, čokoládu od souseda, kytku z květinářství. Protože jsem byla tak roztomilá, tak hezká. Věřící ve svou výjimečnost, očekávala jsem, že to tak bude fungovat i v dospělosti. A nezůstalo jen u očekávání. Začala jsem si vydělávat svým vzhledem. Později i tělem. Moje hezká tvář mi hradila útraty v kavárnách, účty v restauraci, lístky do kina, letenky do evropskych metropolí. Jak užasné. A co víc, jak jednoduché.

Zvykla jsem si na pohodlí, žádnou námahu, vše k dispozici. Nemohla jsem se toho nabažit. Jak je to snadné. Jak je to perfektní. Život může být tak krásný a pohodlný. Stačí se usmívat a být milá a jen roztahovat nohy..

Vždy jsem se chtěla vymanit z chudoby, pocitu nedostatku. Toužila po luxusu, životě bez překážek, moci si dovolit všechno. Frustrovaná dětstvím, kdy se u nás počítala každá koruna. Moje matka dokázala zpaměti vyjmenovat, kolik stála každá položka v naší domácnosti. Vymklo se mi to. Semlelo. Zničilo. Ztratila jsem samu sebe, pocit klidu, svoje já, kdy jsem se začala zamotávat do lží, kterým jsem začala později i sama věřit.

Vše by asi nějak pokračovalo, ale poznala jsem muže svých snů, plánovala s ním budoucnost a nikdy v životě jsem nebyla tak šťastná. Ale potom se za velmi nepříjemných okolností provalila moje minulost a muž mých snů se dozvěděl, že jsem pracovala jako prostitutka. Jsou to dva měsíce a nedokážu se vymanit z deprese, ztráty milovaného člověka a pocitu promarněnosti svého života.

Magdalena

Názor odborníka


Dobrý den,

děkuji vám, Magdaleno, že jste se na nás obrátila. Hned na úvod bych rád řekl, že to nemáte jednoduché a podle několika podobných příběhů, které znám, si myslím, že to ani jednoduché mít nebudete.

S minulostí, již máte za sebou, se totiž vyrovnává poměrně nesnadno. Kromě vaší paměti, vašich vzpomínek, sebeúcty je zde totiž paměť a vzpomínky ostatních. Vašich klientů, kolegyň, možná stopy na internetu.

Sama se sebou se vyrovnat zcela určitě dokážete, když budete mít zájem, pomůže vám v tom psychoterapeut. O radu, pomoc a doprovod na trnité cestě se můžete určitě obrátit třeba na některou z nadací, které se tímto tématem zabývají. Jinými slovy, to, co se týká vás samotné, určitě zvládnete.

O něco těžší to zřejmě bude s tím, jak se k vaší minulosti postavit do budoucna. Jak žít s rizikem, že se nepříjemná pravda opět někde provalí, jak se vyrovnat s tím, že mnoho mužů se přes takovou minulost pravděpodobně nepřenese.

Čeká vás cesta k nalezení smyslu života, odklon od života v přítomnosti bez rozmýšlení následků pro budoucnost, k obnovení nějakého trvalejšího žebříčku hodnot. Cesta od snadného života k tomu „běžnému“.

Jakkoli to zní složitě, určitě to není bezvýchodné. Určitě i vy ve svém okolí znáte jak ty, kterým se to podařilo, tak i ty, které cestu ven nenalezly. Držím vám palce, abyste se přidala k těm, které stín své minulosti překročí.

S pozdravem,

Pavel Král

Pomohl vám článek?

Otevřete si přístup k celému webu.

  • tisíce článků
  • audioverze článků
  • videa z přednášek
  • audiobooky
  • online kurzy
  • a mnoho dalšího...
Chci předplatné

Pavel Král

Klinický psycholog, psychoterapeut, hypnoterapeut, soudní znalec

www.psychologickeporadenstvi.com/cz

Nenašli jste odpověď na svůj problém?

Pokud máte roční nebo dvouleté předplatné, můžete nám poslat svůj dotaz.

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.