Sebeúcta ve vztahu

Necháváte si líbit věci, které vás v hloubi duše zraňují? Proč vlastně?

16:48
Aneta Langrová

Aneta Langrová
Psycholožka

8. 7. 2022

To nejdůležitější dnes řeknu hned na úvod: Pokud se ve vztahu cítíte na desátém nebo ještě vzdálenějším místě, pokud máte pocit, že vaše potřeby jsou nedůležité, pokud si z vás dělá partner rohožku, na kterou odhazuje své negativní, podrážděné či agresivní pocity, nebo pokud jste několikrát denně častováni kritickými poznámkami, že nejste dost dobří, hezcí, že se nevyjadřujete správně a že zkrátka takoví, jací jste, jste „špatně“, nemusíte takové chování snášet. Protože vám nikdo ubližovat nesmí!

Tak a dost! Takhle já to nechci! Nebudeš se ke mně takhle chovat ani se mnou ošklivě mluvit. Zasloužím si respekt a slušnost. Zasloužím si, aby mě měl někdo opravdu rád. Nemůžeš si dělat, co chceš. Nemůžeš čekat, že budu všechnu práci dělat já. Že vše zorganizuji, vymyslím, zařídím, uklidím, uvařím a postarám se.

Odemknout celý web

od 104 Kč měsíčně

Články k poslechu

Sama se svým tajemstvím

Zážitek násilí se do psychiky zapíše hluboko. Jak s ním pracovat?

14 min

Pomoc pro sněhové vločky

Co děti a dospívající doopravdy potřebují?

11 min

Nezralé emoce

Jako malí jste neměli bezpečný prostor pro svoje potřeby. Dozrát lze v dospělosti.

15 min

Já nejsem jen já

Neseme v sobě otisky jiných lidí. Komu patří různé sklony uvnitř vás?

9 min

Setkání s tělem

Budeme spolu až do posledního dne. Chovejme se k němu přátelsky.

11 min

8. 7. 2022

Načítá se...
Načítá se...
Načítá se...

Nejlépe hodnocené články Citáty z Psychologie.cz

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.