Přehrát

Peter Pöthe:
Rizikovou osobnost poznám

Peter Pöthe

Peter Pöthe
Psychoterapeut

Dětský psychiatr a psychoterapeut Peter Pöthe se zamýšlí nad psychologickými souvislostmi tragické události na Filozofické fakultě. Poznal by u svého klienta, že je sobě nebo svému okolí nebezpečný? Ano, v kombinaci s určitými vlastnostmi a za určitých podmínek se může z dítěte vyrůst výjimečně riziková osobnost. Odborník na dětskou psychiku by ji měl během terapie odhalit. „Jako terapeut se vždy zamýšlím nad tím, co v budoucnosti daného klienta potká, čím si asi bude ubližovat a čím možná ublíží druhým,“ říká Pöthe. Jeho cílem je udělat vše pro to, aby se zraněná duše jeho dětského klienta zahojila. Poslechněte si, jaké vlastnosti a jaké okolnosti mohou k tragickému vývoji vést a jakou roli může sehrát psychoterapeut a jakou rodič.

Proč a kdy mohou nešťastné děti začít vědomě ubližovat druhým? Jak dítě deformují negativní prožitky v raném vztahu s matkou? Jaké jsou možnosti prevence v ordinaci a jaké v životě? Co cítí a jakou pomoc potřebují lidé, kteří byli vystaveni podobnému neštěstí, jaké se stalo ve čtvrtek 21. prosince 2023 v sídle Filozofické fakulty Univerzity Karlovy?

Podcast O dětské duši vydává MUDr. Peter Pöthe na platformě Herohero. Tento díl sdílí zdarma se čtenáři Psychologie.cz. Projekt  je určen rodičům, pracovníkům v oblasti péče, terapie a vzdělávání, ale i všem malým a velkým, kteří chtějí lépe porozumět sobě i svým nejbližším: co děti cítí, co si myslí, co si představují, na co se těší, čeho se bojí, co opravdu potřebují a jak je ovlivňuje péče a selhávání rodičů.

Další videa

52 min
Úkolem dítěte je zkoušet vaši trpělivost a hranice. Úkolem rodiče je prostě přežít.
53 min
„Rozhodující je, zda v našem dětství bylo víc dobrého než zlého,“ říká psychoterapeut Peter Pöthe.
49 min
Přednáška psychologa Adama Suchého.
Seriál
30 dílů
Desítky krátkých zamyšlení s psychoterapeutem Michalem Mynářem.
31 min
Michal Mynář popisuje svoji osobní strategii pro dlouhodobou spokojenost.
1h 18m
Posviťte si na svůj strach. Nejlépe se mu daří ve stínu, kde si spokojeně roste.

Všechna videa

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.