Přehrát

Peter Pöthe:
Rizikovou osobnost poznám

Peter Pöthe

Peter Pöthe
Psychoterapeut

Dětský psychiatr a psychoterapeut Peter Pöthe se zamýšlí nad psychologickými souvislostmi tragické události na Filozofické fakultě. Poznal by u svého klienta, že je sobě nebo svému okolí nebezpečný? Ano, v kombinaci s určitými vlastnostmi a za určitých podmínek se může z dítěte vyrůst výjimečně riziková osobnost. Odborník na dětskou psychiku by ji měl během terapie odhalit. „Jako terapeut se vždy zamýšlím nad tím, co v budoucnosti daného klienta potká, čím si asi bude ubližovat a čím možná ublíží druhým,“ říká Pöthe. Jeho cílem je udělat vše pro to, aby se zraněná duše jeho dětského klienta zahojila. Poslechněte si, jaké vlastnosti a jaké okolnosti mohou k tragickému vývoji vést a jakou roli může sehrát psychoterapeut a jakou rodič.

Proč a kdy mohou nešťastné děti začít vědomě ubližovat druhým? Jak dítě deformují negativní prožitky v raném vztahu s matkou? Jaké jsou možnosti prevence v ordinaci a jaké v životě? Co cítí a jakou pomoc potřebují lidé, kteří byli vystaveni podobnému neštěstí, jaké se stalo ve čtvrtek 21. prosince 2023 v sídle Filozofické fakulty Univerzity Karlovy?

Podcast O dětské duši vydává MUDr. Peter Pöthe na platformě Herohero. Tento díl sdílí zdarma se čtenáři Psychologie.cz. Projekt  je určen rodičům, pracovníkům v oblasti péče, terapie a vzdělávání, ale i všem malým a velkým, kteří chtějí lépe porozumět sobě i svým nejbližším: co děti cítí, co si myslí, co si představují, na co se těší, čeho se bojí, co opravdu potřebují a jak je ovlivňuje péče a selhávání rodičů.

Další videa

22 min
Hrajete divadlo. Předstíráte. I od druhých vyžadujete, aby hráli role, které se vám líbí. Změňte to.
Kurz
10 dílů
Začněte rozpoznávat, co se děje za hranicí vašeho vědomí a jak to ovlivňuje vaše vztahy.
16 min
Mám zlomené srdce, ale nechci to vzdát. Nad situací čtenářky se zamýšlí psycholožka Jana Kučerová.
18 min
Disciplína je důležitá, nesmí ale přerůst do páchání násilí na sobě, říká Michal Petr.
Seriál
30 dílů
Desítky krátkých zamyšlení s psychoterapeutem Michalem Mynářem.
Kurz
9 dílů
Která oblast vašeho života potřebuje vaši pozornost? A jaké nástroje ke zvlánutí změn jsou vám vlastní?

Všechna videa

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.