Člověk nevděčný

Čím samozřejměji přijímame životní jistoty, tím snadněji podléháme psychickým problémům.

Nikola Šraibová

Nikola Šraibová
Kouč a mentor

26. 1. 2016

Proč musíme skoro přijít o život nebo o blízké lidi, abychom si jich více vážili? Proč nejsme schopni takových pocitů v době, kdy je vlastně všechno v pořádku? Můžeme být stejně a hluboce vděční za svůj život i tehdy, pokud se nic takového nestane?

Je to zvláštní, jak náš mozek dokáže pracovat. Čím intenzivnější je emoce nedostatku, smutku, bolesti, tím intenzivnější je prožitek, když se věci zase urovnají. Jinak řečeno – jsme více vděční, když si uvědomujeme, že nic není samozřejmé. A to, že nic není samozřejmé, poznáme jen svojí vlastní, velmi často bolestivou zkušeností.

Odemknout celý web

od 104 Kč měsíčně

Články k poslechu

Rozštěpená duše

Stalo se, já o tom ale nesmím mluvit. Takové vědomí člověka hluboce promění.

17 min

Diagnóza mého dítěte

Odcházíte od odborníka s větším strachem, než s jakým jste přišli?

12 min

Stesk po tom, co nikdy nebude

Bolí mě vidět šťastné rodiny. Tátu, jakého jsem nikdy neměla.

12 min

Kruh v písku

Umělecký obraz v člověku s odstupem může otevřít další nečekané dveře.

9 min

Smích a nevědomí

Humor je nejzralejší psychickou obranou. Dokáže nás osvobodit od tíhy života.

13 min

26. 1. 2016

Načítá se...
Načítá se...
Načítá se...

Nejlépe hodnocené články Citáty z Psychologie.cz

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.