Foto: Thinkstock.com
odemčené

Workoholik je nebezpečný sobě i okolí

Workoholik není dobrý zaměstnanec, říká Tomáš Rektor.

Tomáš Rektor

Tomáš Rektor
Psychiatr a psychoterapeut

20. 9. 2010

„Nikdy ke mně nepřišel pacient, který by se chtěl léčit ze závislosti na práci,“ říká ve videorozhovoru psychiatr a psychoterapeut Tomáš Rektor. K léčbě podle něj člověka obvykle přiměje teprve zoufalství nejbližších nebo psychický či fyzický kolaps.

Lidé závislí na práci nejsou dobří zaměstnanci. Svému okolí často vnucují představu, že pracovat šestnáct hodin denně je normální, vyžadují od ostatních totéž a vytvářejí tím napětí a spory. Workoholik nedokáže práci odmítnout, věnuje se mnoha věcem zároveň a mnohdy není schopen práci dokončit.

Mohlo by vás zajímat

Tohle je štěstí

Životní smysl a s ním i štěstí můžeme najít ve třech klíčových oblastech.

Přečíst článek

Odemknout celý web

od 104 Kč měsíčně

Články k poslechu

Stesk po tom, co nikdy nebude

Bolí mě vidět šťastné rodiny. Tátu, jakého jsem nikdy neměla.

10 min

Kruh v písku

Umělecký obraz v člověku s odstupem může otevřít další nečekané dveře.

9 min

Smích a nevědomí

Humor je nejzralejší psychickou obranou. Dokáže nás osvobodit od tíhy života.

13 min

Konflikty s klidem

Asertivita je protipólem agrese a submisivity. Jak na zralou komunikaci?

19 min

Paralelní světy

Mezi rodiči a dětmi dnes není jen generační propast. Máme tu zmatení jazyků.

18 min

Tomáš Rektor

Psychiatr a psychoterapeut

20. 9. 2010

Načítá se...
Načítá se...
Načítá se...

Nejlépe hodnocené články Citáty z Psychologie.cz

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.