Nový audiobook: Jednoduše
Vyberte si své téma Přístup k hlavnímu obsahu

Kde jsou ti skvělí nezadaní muži?

Našla jsem odpověď na otázku, která trápí nejednu ženu. Vlastně jsem toho našla mnohem víc.

Dnes mám jednu velmi praktickou radu, kde najít skvělého partnera. Dost bylo teoretizování o tom, kde se vyskytují pohlední a nezadaní muži. Udělala jsem průzkum a vím to naprosto přesně.

Taky vám v tomto článku vyřeším několik dalších problémů:

  • Opustil vás partner a jste z toho nešťastní?
  • Cítíte se osamělí?
  • Chcete se seznámit s nezadanými muži či ženami?
  • Trpíte depresemi?
  • Jste agresivní a hádaví?
  • Nic vás nebaví?
  • Nevíte, co dělat ve volném čase?
  • Potřebujete shodit pár kilo?

Tenhle článek vám všechny zmíněné problémy vyřeší a řešení bude natolik jednoduché, že je zvládne každý z vás. Nevěříte? Tak to vyzkoušejte. Obujte si tenisky a vyběhněte. Výsledky jsou zaručené.

Řeknu vám, jak se to přihodilo mně. Před tři čtvrtě rokem jsem se rozešla s přítelem. Byla jsem z toho nešťastná a cítila jsem se osaměle ve městě, kam jsem se přistěhovala. Začala jsem přemýšlet, jak vyplnit čas. Bylo to zrovna před Vánocemi.

Ještě jsme se smály tomu, že by nás to mohlo chytnout. Nedejbože bychom třeba přestaly kouřit nebo začaly psát blog o běhání.

Na Nový rok navrhla kamarádka, že se zúčastníme jednoho běžeckého závodu. Zdálo se mi to jako dobrý nápad. Měla jsem zrovna velkou kocovinu, depresi a vykouřenou krabičku cigaret. Vzpomněla jsem si, jak v seriálu Přátelé Monika po jednom rozchodu usilovně běhá. Co tím můžu ztratit? řekla jsem si. Dříve jsem běhat zkoušela, ale nikdy mi to nevydrželo víc než 14 dní.

A tak jsem si vzala tenisky a šla na svůj první běh. Ve starých teplákách, mikině a v mínus pěti stupních. Měla jsem tři týdny na natrénování závodu na 8 km, pak jsem si říkala, že toho nechám. Ještě jsme se s kamarádkou smály tomu, že by nás to mohlo chytnout, když je to teď tak trendy. Nedejbože bychom třeba přestaly kouřit nebo začaly psát blog o běhání, a to se nám v žádném případě nesmí stát. (To druhé se naštěstí nestalo.)

Poprvé na trati

Můj první závod po třech týdnech tréninku dopadl vcelku přijatelně. Až na to, že jsem to v půlce chtěla vzdát kvůli křečím. Naštěstí mamka, která mi přijela fandit, zakročila a poslala mě závod doběhnout. I s pětiminutovou přestávkou jsem byla v první třetině. Docela dobré na to, že jsem posledních 10 let víceméně víkendy trávila po večírcích a huntovala si tělo.

Rozhodla jsem se pokračovat v tréninku. Alespoň nebudu smutná, říkala jsem si. Protože mě po chvíli přestalo bavit běhat samotnou, začala jsem hledat někoho, kdo by se přidal. A našla spoustu zajímavých lidí.

A taky zjistila, že běhání je dobrý lék téměř na cokoli. Zlepší vám fyzičku, příjemně si u něj odpočinete, vyčistíte hlavu. A věřte mi: běhá spousta nezadaných mužů. Seznamování při běhu není strojené jako internetová seznamka, muži běžci vypadají dobře, nepřehání to s alkoholem a jsou většinou nezadaní. Navíc fyzická aktivita sbližuje.

Kromě toho, že se při běhu seznámíte, je skvělý taky proto, že po něm nebudete myslet na sex.

Holka, co běhá, je pro muže přitažlivá. Rádi ženy obdivují za jejich sportovní výkony. A vůbec nemusí být kdovíjaké – stačí, že běžíte. Muži, co běhají, jsou většinou gentlemani a na holky počkají, poradí jim, pomůžou. Navíc běhají mladí i staří, takže je úplně jedno, kolik vám je let.

Kromě toho, že se při běhu seznámíte, je skvělý taky proto, že po něm nebudete myslet na sex. Vlastně si několik měsíců úplně vystačíte s během a na hledání partnera si ani nevzpomenete. Běh vás unaví a vyplaví endorfiny natolik, že se budete cítit stejně dobře, jako byste byli čerstvě zamilovaní. Místo chození po seznamkách tedy raději nazujte tenisky. Ušetříte si několik zklamání, než přijde ten pravý.

28. dubna. - 2. května 2021

Psychická odolnost (seminář)

Psychologie.cz

Běh všechno spraví

Zvedne vám zadek i sebevědomí. Dá vám motivaci na sobě pracovat a zlepšovat se. Nejspíš shodíte pár kil (protože 5 kil navíc je půl minuta, a to přece nechcete), začnete jíst zdravěji a omezíte zlozvyky na minimum.

Já jsem nakonec skutečně přestala kouřit. Nevím, jak moc mi pomohla touha se toho zlozvyku zbavit, ale běhání v tom hrálo dost podstatnou roli. Byla jsem klasický chain-smoker, teď nekouřím půl roku. A i kdybyste kouřili dál, nebudete na to mít tolik času ani chuti.

To znamená, že běhání má další výhodu – je zdarma a ještě ušetříte. Nemusíte platit za drahé lekce, sportovní oblečení (jen boty si radši kupte kvalitní) ani osobní trenéry, prostě si obujete boty a jste připraveni. Budete dávat nohu před nohu a ono to nějak půjde.

A zda to není nebezpečné? Pokud nejste extrémně nešikovní nebo blázni a nepoběžíte do vysílení, bezpečnější sport není. A pokud nešikovní jste, můžete se zranit i pádem z gauče.

Běh má ještě jednu výhodu: nebudete mít moc čas přemýšlet nad zbytečnostmi, problémům prostě utečete a muži vám začnou nadbíhat.

Využívejte celý web.

Předplatné

A že u toho vypadáte směšně? Viděli jste někdy skupinku běžců? Směšně vypadá každý z nich. Každý má svůj styl, tak se nebojte, nikdo se vám smát nebude. Jestli máte nadváhu, lidé vás budou obdivovat už jen za odvahu vyběhnout, a jste-li nešikovní, ti zkušenější vám rádi poradí a podají pomocnou ruku.

A pokud vás zajímá, zda jsem při běhu našla partnera, tak ne, protože jsem se vrátila k bývalému. Ale moje kolegyně, které je 45, ano. Takže to skutečně funguje. Já si našla spoustu přátel.

Tak a teď víte i vy, kde najít všechny hezké, galantní a volné muže. Zrovna někam běží, tak poběžte taky.

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

Články k poslechu

Já to vzdávám

Vytrvalost a odhodlání vedou k úspěchu – nebo do slepé uličky.

10 min

Autogenní trénink a uvolnění

Psycholog Dalibor Špok představuje svoji oblíbenou relaxační techniku.

32 min

Psychologie a politika

Většinou píšu tak, abych vás povzbudil, inspiroval. Dnes vás chci zneklidnit.

65 min

Mark Manson: Tři rady do života

Kdybych měl svým dětem předat jen tři životní zkušenosti, byly by to tyto.

12 min

Duševní úrazy

Pokud porozumíme způsobům, jak náš organismus reaguje na trauma, můžeme se postupně zotavit.

12 min

Otevřít audio sekci