Nový audiobook: Posílení vůle
Vyberte si své téma Využívejte celý web: Předplatné
Foto: Thinkstock.com

Řekněte si, jak to chcete

Chystáme změny. Řekněte nám, co máte na webu Psychologie.cz rádi a co byste si přáli jinak.

Jan Majer

Jan Majer
Šéfredaktor Psychologie.cz

Jan Smetánka

Jan Smetánka
Vydavatel Psychologie.cz

19. 2. 2014

Pomalu se blíží první výročí založení Klubu Psychologie.cz. V květnu loňského roku jsme vám nabídli možnost připlatit si za bonusové články a videa. Cílem bylo zajištění peněz na provoz a rozvoj Psychologie.cz.

Povedlo se. Předplatitelů přibývá a experti na média považují zpoplatnění části Psychologie.cz za průkopnický čin. Odborná porota Křišťálové Lupy nominovala Klub Psychologie.cz mezi deset nejzajímavějších projektů roku 2013 v kategorii Obsahová inspirace, jsme zváni ke sdílení zkušeností na konference o placeném obsahu, poskytujeme rozhovory.

To všechno díky vám, kteří jste porozuměli souvislostem, jež nás vedly k založení placeného Klubu Psychologie.cz. Vděční by vám měli být i čtenáři, kteří si předplatné nepořídili. I volně dostupné články a videa a poradna tady jsou jen díky vašim příspěvkům.

Protože chceme letos na jaře obsah i formu opět posunout o krok dál, nabízíme vám, členům Klubu, možnost sdílet s námi i s dosud váhajícími čtenáři své dojmy, postřehy, přání a nápady, jak byste si představovali upgrade Psychologie.cz.

Inspirací k této výzvě byl milý mail od čtenáře Radima Kapavíka, který s jeho laskavým svolením publikujeme jako podnět k diskusi.

Vážená redakce,

reaguju s více než půlročním zpoždění na vaši výzvu k hodnocení Klubu psychologie.cz, neboť přesně v době, kdy jste ji vydali, jsem pro nedostatek času váš server přestal číst a od podzimu, kdy jsem se k tomu vrátil, teprve zpětně procházím starší texty a pomalu se blížím k aktuálním příspěvkům. Nyní jsem právě narazil na pro mě trochu nepochopitelné debaty z počátku ledna, kde vás někteří čtenáři kritizují za to, jiní za ono… A to mě vyprovokovalo k tomu, abych vám napsal.

Podle mě je váš projekt prostě ohromný, obzvlášť když si uvědomíme, kam se posunul za ten poslední rok (ano, není to ještě ani tři čtvrtě roku co jste psal tu výzvu, na kterou odpovídám…). Kvalita obsahu mi přijde většinou mimořádně dobrá (souhlasím s některými jinými, že pouze texty přejaté od Mojepsychologie jsou často výjimkou). Videa, kterým jsem původně nemohl přijít na chuť, už taky považuju za dobrý nápad, obzvláště když jde o záznamy různých prezentací z konferencí atd. Pouze běžné povídání, které by se dalo napsat stejně dobře jako natočit, bych preferoval v té písemné podobě.

28. – 31. července 2022

Pohybový a relaxační seminář

Jan Smetánka

Na druhou stranu takový Tomáš Hajzler evidentně zásadně točí, a právě jeho příspěvky jsou pro mě osobně tím vůbec nejlepším, co jsem na vašem webu za ten poslední půlrok našel. Chtěl bych apelovat, abyste s ním i přes jeho odstřižení od moderních technologií nezapomínali občas něco natočit.

Diskuse pod články jsou někdy ještě lepší než texty, pod kterými vznikají – ani si nechci představovat, kolik práce vám musí dát tuhle kvalitu udržovat, protože moderování diskuzí sice není moc vidět, ale podle mě je strašně kultivuje. Jen je možná trochu škoda, že už mezi některými pravidelnými diskutujícími vznikly animozity, které začínají podle mě diskuzím na kvalitě ubírat a zaplevelovat je zbytečným balastem. Ovšem co by se s tím dalo rozumného udělat mě skutečně nenapadá.

Na závěr bych se rád zeptal, zda se i nadále budou všechny „živé“ akce Psychologie.cz konat pouze v Praze, zda neplánujete třeba zkusit něco uspořádat i v jiném městě? Mně osobně by úplně stačilo Brno – to snad není tak kulturně zaostalé, aby se v něm nedalo něco kvalitního uspořádat :-)

Využívejte celý web.

Předplatné

Přeji vám mnoho sil k dalšímu zvelebování Psychologie.cz, dovedu si (sice jen vzdáleně, ale snad aspoň trochu) představit, kolik je za tím úsilí. A abyste si nenechali kazit náladu kverulanty, kteří si představují, že všechno běží samo a vy se jen tváříte moudře a inkasujete tučné zisky.

Radim Kapavík

Jak to vidíte vy? Jak vám vyhovuje současný obsah a jak design webu? To, jak bude Psychologie.cz vypadat za pár měsíců, máte teď možnost ovlivnit. Díky za všechno, je s vámi dobře.

Líbí se vám Psychologie.cz?

Máte dvě možnosti, jak s námi zůstat v kontaktu – rovnou nás podpořit a připojit se, nebo jen zdarma dostávat naše newslettery.

Přístup ke všemu:

Koupit předplatné

Články k poslechu

Člověk bez role

Lékařská věda nám umí život prodloužit. Na nás je, abychom našli jeho naplnění.

14 min

Kam teď patřím

Stěhování, práce v zahraničí, pobyt daleko od domova. Adaptovat se na nové podmínky je výzva.

7 min

Hranice důvěry

Živý vztah potřebuje neustálé vyvažování mezi potřebou chránit se a touhou milovat.

9 min

Co za mnou zůstává

Smysl života se nám odkrývá, když máme odvahu žít podle svých hodnot.

14 min

Co potřebujete?

Postavte si svoji vlastní pyramidu potřeb. Možná vás překvapí, co při tom o sobě zjistíte.

13 min

Jan Majer

Šéfredaktor Psychologie.cz

Jan Smetánka

Vydavatel Psychologie.cz

19. 2. 2014

Jan Majer

Šéfredaktor Psychologie.cz

Jan Smetánka

Vydavatel Psychologie.cz