Workoholik není dobrý zaměstnanec, říká Tomáš Rektor.
„Nikdy ke mně nepřišel pacient, který by se chtěl léčit ze závislosti na práci,“ říká ve videorozhovoru psychiatr a psychoterapeut Tomáš Rektor. K léčbě podle něj člověka obvykle přiměje teprve zoufalství nejbližších nebo psychický či fyzický kolaps.
Lidé závislí na práci nejsou dobří zaměstnanci. Svému okolí často vnucují představu, že pracovat šestnáct hodin denně je normální, vyžadují od ostatních totéž a vytvářejí tím napětí a spory. Workoholik nedokáže práci odmítnout, věnuje se mnoha věcem zároveň a mnohdy není schopen práci dokončit.
...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.
Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.
Kdybych měl svým dětem předat jen tři životní zkušenosti, byly by to tyto.
12 min
Pokud porozumíme způsobům, jak náš organismus reaguje na trauma, můžeme se postupně zotavit.
12 min
Život podle pravítka je předvídatelný a přehledný, chybí mu ale důležitý rozměr.
11 min
Když něčeho i po letech litujeme, hluboce tím odmítáme část sebe sama. Jak to změnit?
14 min