Foto: Thinkstock.com
odemčené

Experiment „život“

Všechno, co potřebuju ke šťastnému životu, mám odjakživa a přirozeně v sobě. Ověřil jsem si to.

Na konci roku 2012 jsem ztratil práci. Řekl jsem si, že rok 2013 strávím tak, že budu dělat jen to, co chci dělat. Tím si zklidním organismus, nebudu se omezovat pracovním systémem a budu pozorovat, jak to vše kolem mě začne fungovat, když nejsem pod tlakem a stresem systému. Můj největší objev? Když jsme v klidu, přichází to, co chceme, co potřebujeme, přirozeně, samo od sebe.

Od roku 1996 se věnuji tanci a za tu dobu jsem postupně dosáhl určitého osobního rozvoje, jako tomu je u každého koníčku. V roce 2010 jsem poznal buddhismus, který mi otevřel oči. Díky němu jsem začal rozvíjet svoji osobnost více do hloubky a zajímat se o fungování světa kolem nás.

Odmalička jsem tíhl k přírodě, ke hmyzu, zvířatům, lidskému tělu, psychologii, filozofii, vědě, vyhledávání adrenalinu a taktéž mě hodně přitahoval vesmír (kvantová fyzika). V této době je dostupnost informací tak snadná, že jsem toho začal využívat a od roku 2011 sbírat informace a zajímat o vše od mikrosvěta po makrosvět. Díky tomu mi začaly postupně zapadat věci do sebe jako puzzle.

Jak to vlastně funguje

Život je v podstatě úplně jednoduchý: každý člověk má nějaké své přirozené nastavení (například každá buňka v našem těle ví, co má ve své existenci za úkol) a díky jeho instinktu prožije šťastný plnohodnotný život plný radosti.

Ale doba jde dopředu a s ní se nám neustále navyšují naše „hodnoty“. Přejeme si tak věci, které v podstatě ani nechceme, ale jelikož jde doba dopředu, tak se nám to podvědomě podsouvá na talíř a my se tím začínáme krmit. Všechno kolem nás se urychluje a my s tím.

Kupujeme si nová auta, mobily, tablety a další věci, které nás začínají odpojovat od přírody, a stáváme se závislí na systému. Potom, abychom mohli platit auto, benzín, internet, půjčky, důchodové pojištění atd., chodíme čím dál víc do práce, abychom měli na vše peníze. Kvůli tomu přestáváme mít zájem sami o sebe, ztrácíme své koníčky, záliby, věci, co nás dělají opravdu šťastnými.

Mám kolem sebe lidi, se kterými se navzájem podporujeme a můžeme si opravdu důvěřovat. Plní se mi mé sny úplně přirozenou cestou.

Vše, co je kolem nás, vibruje – včetně nás. Každá myšlenka má určitou vibraci, díky myšlence se zapojí srdce a v souladu vytvoří určité vibrační pole a přitahuje si k sobě podobně navibrované věci.

Každý člověk má v sobě přirozenou vibrační energii. Ta se projevuje instinktem, díky kterému můžeme v životě mít, co chceme, ale čím víc je člověk závislý na systému, kde se na něj nabaluje stres, únava a všeobecný shon, tím víc se v těle začne tato přirozená vibrační energie narušovat, chřadnout, rozvibrovávat a ztrácet se. Pak si přejeme věci a ony nepřicházejí, protože se nerozhodujeme z naší přirozenosti.

A co s tím?

 • Zastavte se a porozhlédněte se kolem sebe. Zamyslete se, jestli to, co je kolem vás, je opravdu to, co chcete.
 • Udělejte si každý den vědomě chvilku čas sami na sebe. Zaměřte se na svůj dech a relaxujte, nespěchejte.
 • Dělejte si procházky do přírody! Pěšky, sami nebo s lidmi, se kterými je vám dobře.
 • Zklidněte svůj organismus z veškerého venkovního spěchu, je to pro vaše tělo důležitější, než si možná myslíte. Čím jste klidnější, tím méně chyb děláte.
 • Udělejte si kolem sebe přátelské prostředí, zaměřujte se na hezké věci.
 • Úplně vypusťte, kolik je vám let.
 • Nebojte se být odlišní.
 • Najděte si svůj koníček a pravidelně si ho užívejte, kolem sebe máme tak širokou škálu možnosti. Váš koníček se pro vás stane meditací a začnete v sobě nacházet sami sebe.
 • Přestaňte se dívat na zprávy, které (ani nevíme, jak moc) do nás zapisují strach ze světa a narušují taktéž naši přirozenou vibrační energii –  začne to v nás budovat smutek místo radosti ze života.
 • Uskromněte se. Ušetří vám to spoustu peněz a stresu.
 • Zpomalte. Není zas tak důležité jít s dobou, retro je přeci tak krásné a jednoduché.
 • Každému se rádo vzpomíná na to, jak byl malý a svobodný a co všechno dělal. Vzpomeňte si, co vám dělalo radost, a začnete to dělat znova. Dělali jste dříve kotrmelce? Dělejte je i teď! Skákali jste přes švihadlo? Kupte si švihadlo.
 • Nestyďte se, zahoďte vážnost v situacích, kde není potřeba, nepotlačujte v sobě to dítě, kterým jste byli a pořád jste. Jde o váš život, o vaši radost a vaše štěstí v životě.
 • Pokud se nacházíte v situaci, která vám nedělá dobře, nebo je kolem vás něco, z čeho nemáte dobrý pocit, odejděte od toho.
 • Pomáhejte a přejte druhým, opravdu to má smysl.

A jak se během mého experimentu změnil můj život? Díky pochopení těchto věcí zapadajících do sebe se mi upravilo prostředí a vůbec všechno tak, jak potřebuju, a není to náhoda, ale opravdu mé vědomé rozhodování a nahlížení na situace kolem mě.

Mám kolem sebe lidi, se kterými se navzájem podporujeme a můžeme si opravdu důvěřovat. Plní se mi mé sny úplně přirozenou cestou: například jsem si v našem malém městečku Hranice s pomocí kamarádů založil uměleckou taneční Breakdance školu, do které mi kupodivu chodí skvělí, navzájem se podporující, talentovaní žáci.

Poznal jsem velice neobvyklým způsobem (jak jsem si vždy přál) dívku, se kterou sdílíme úžasné, vzájemně naplňující chvíle. Objevil jsem v sobě spoustu nových schopností, díky kterým můžu rozdávat radost a naplňovat lidi kolem sebe, a samozřejmě se mi to přirozeně vrací.

Časem začnete věřit své intuici a půjde vše podle vašeho nastavení. Jak zasejete, tak sklidíte.

Využívejte celý web.

Předplatné

Chcete se i vy podělit o své myšlenky či příběh formou článku? Napište nám na mail redakce@psychologie.cz

Články k poslechu

Manipulační imunita

Jak nenaletět manipulaci? Učme se vyznat ve svých emocích a nebojme se jít do konfliktu.

12 min

Živoucí tělo

Je naší spojkou se světem, přesto ho málokdy doopravdy vnímáme. Jak to napravit?

10 min

Citově mimo

Druhý vás poslouchá, ale jako by neslyšel. Proč se někdy nedokážeme na blízké naladit?

8 min

Ve špatném vztahu

Co nás tam drží? Nevědomky si přehráváme staré vzorce a zranění. Kudy ven?

12 min

Hranice v rodině

Babičky chtějí vídat vnučku častěji, mně jejich přítomnost nedělá dobře.

11 min

24. 1. 2014

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.